Chorvátsko, Split


Cesta a ubytovanie

Naša cesta na súvislú odbornú prax v Chorvátsku sa začala v sobotu 16. 09. 2023 z Rožňavy do Bratislavy. Pre podporu zeleného cestovania sme si zvolili ekologický spôsob prepravy rýchlikom do Bratislavy, ďalej sme cestovali Flixbusom do Splitu. Po príjazde do Splitu v nedeľu ráno 17. 09. 2023, sme boli ubytovaní v hosteli Dujam.

fotogaléria

Úvodné stretnutie

Prezentácia hosťujúcej organizácie - úvodné informácie o pracoviskách, doprave a spôsobe stravovania a nasledovná prehliadka centra mesta a oboznámenie sa s mestom.

fotogaléria

Pracoviská žiakov

Žiaci pracovali v chorvátskom Splite v hoteloch Cornaro*****, Ambasador*****, Mondo****, Globo**** , Fermai****, na univerzite Aspira College, v notárskej kancelárii Matijana Paradzik a v realitnej agentúre Ketrin LTD.

fotogaléria

Spoznávanie krajiny

Spoznávanie Dalmácie začali výletom do národného parku Krka s jeho vodopádmi a prehliadkou historického, prímorského mesta Šibenik, ktoré leží pri ústí rieky Krka do Jadranského mora.
Výlet do neďalekého mestečka Omiš bol spojený s plavbou loďkou kaňonom po riečke Cetina, ktoré je známe svojim krásne čistým morom , vďaka čomu Omiš získal aj prestížne ocenenie - modrá vlajka. Na záver sme absolvovali aj návštevu Makarskej riviéry, ktoré je známym, turistickým letoviskom.

fotogaléria

Vyhodnotenie mobility

Stretnutie a rozlúčka s hosťujúcou organizáciou a odovzdávanie certifikátov o absolvovaní súvislej odbornej praxe v zahraničí.

fotogaléria